Ēdīsim pankūkas un svinēsim Masļeņicu!

Ēdīsim pankūkas un svinēsim Masļeņicu!

 

Piektdien, 20. februārī no plkst. 13:00 aicinām ikvienu uz Gaļas Namu, lai svinētu Masļeņicu! Katrs klients varēs cienāties ar gardām pankūkām, kas ceptas tepat Gaļas Namā.

 

Masļeņica ir līksmi un draiskulīgi seni slāvu svētki, kas ilgst nedēļu. Šie svētki sasaucas ar latviešu Meteņiem. Cilvēki līksmi pavada ziemu un sagaida ilgi gaidīto pavasari. Pankūkām, kas ir obligāts Masļeņicas atribūts, ir simboliska nozīme: tās ir apaļas, dzeltenas un karstas kā saule, kas kļūst aizvien spilgtāka, padarot dienas garākas!

 

Parasti Masļeņica tiek svinēta nedēļu pirms Lielā gavēņa. Tādēļ pirms šī ilgstošā un stigrā gavēņa ir jāizklaidējas, katru dienu jāiet ciemos un jāsagaida ciemiņi pašiem. Šajā laikā cilvēki meklē izlīgumu ar saviem tuviniekiem, piedod aizvainojumus un lūdz piedošanu.

 

Tradicionāli tika uzskatīts, ka cilvēkam, kas slikti un trūcīgi ēdis Masļeņicas nedēļas laikā, visu gadu neveiksies. Turklāt uz Masļeņicas mielastiem un līksmību skatījās kā uz maģiskiem gaidāmās labklājības, uzplaukuma un veiksmes priekšvēstnešiem.

 

Avots: Baltic Taste